1. Poland
 2. Viscoplast™
 3. Edukacja
 4. Alternatywa dla konwencjonalnego zszywania ran
Edukacja-Steri-Strip-D

STERI-STRIP - BEZPIECZNA ALTERNATYWA DLA ZSZYWANIA RAN

Rany po operacjach i zabiegach wymagają właściwego zamknięcia, dzięki czemu zostają zabezpieczone i goją się szybciej. Konwencjonalną metodą zamykaniaran jest szycie przy użyciu igieł i nici chirurgicznych. Jednak nie każda rana wymaga tak inwazyjnego działania – te niezbyt rozległe i płytkie z powodzeniem można zamknąć z pomocą specjalnych pasków Viscoplast Steri-Strip. Sprawdź, jak działają, jakie są ich zalety i kiedy można je stosować.


NAJWAŻNIEJSZE CECHY VISCOPLAST STERI-STRIP

 • Każda ingerencja w ranę niesie za sobą ryzyko powikłań. Wyniki kilkuletniego doświadczenia jasno wskazują, że odsetek zakażeń ran po użyciu Steri-Strip jest bardzo niski. Paski od Viscoplast są zatem produktem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Są hipoalergiczne, delikatne i trwałe (dzięki zastosowaniu nici jedwabnych).

  Kolejną istotną cechą Steri-Strip jest to, że paski nie tworzą środowiska dla rozwoju bakterii, zapewniają właściwy odpływ powietrza oraz umożliwiają odprowadzanie pary wodnej. Na uwagę zasługuje także fakt, że są one wyjątkowo proste i szybkie w aplikacji – zakładanie szwów jest o wiele bardziej czasochłonne i wywołuje znacznie większy dyskomfort pacjenta.

  Steri-Strip eliminują powstawania nieestetycznych blizn, jakie pozostawiają po sobie klasyczne szwy – rana zabezpieczona paskami wykazuje większą odporność na rozciąganie. Ponadto, dzięki wspomnianej już bezinwazyjności, paski nie przyczyniają się do wystąpienia martwicy tkanek w miejscu, w którym są założone. Steri-Strip to produkt wytrzymały, może bez ryzyka powikłań pozostawać na ranie przez długi czas. Co istotne, jest przystępny cenowo i przeznaczony nie tylko do użytku profesjonalnego (np. w szpitalach), ale także domowego.

Edukacja-Steri-Strip-D

KIEDY STOSOWAĆ PASKI VISCOPLAST STERI-STRIP

 • W przypadku mniejszych, płytkich ran paski Steri-Strip mogą być stosowane samodzielnie. W przypadku ran rozległych stanowią wsparcie dla innych, konwencjonalnych metod. Paski, jako jedyna metoda zamykania ran, mogą być użyte w przypadku ran bez poszarpanych brzegów, zlokalizowanych w miejscu, gdzie ruchy tkanek są ograniczone. Tkanka skórna w pobliżu rany powinna być sucha. Steri-Strip powinny być założone w jak najkrótszym czasie od zranienia.

  Należy je stosować zgodnie z podaną instrukcją aplikacji.


PRODUKTY