1. Poland
 2. Viscoplast™
 3. Edukacja
 4. Wilgotne leczenie ran
Edukacja-Wilgotne-D

WILGOTNE LECZENIE RAN - SZANSA NA SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA!

Wilgotne leczenie ran to wyjątkowo nowoczesna i wysoce efektywna metoda. Czym się charakteryzuje i jakie są jej zalety? W leczeniu jakiego rodzaju ran sprawdzi się najlepiej? Sprawdź opatrunek Viscoplast TEGADERM™ + PAD i daj sobie szansę na profesjonalną opiekę!


DLACZEGO WILGOTNE LECZENIE RAN JEST SKUTECZNE?

 • Jedną z podstaw bezpiecznego i szybkiego leczenia ran jest utrzymanie optymalnej temperatury i wilgoci w procesie gojenia. Umiarkowany wysięk sprzyja gojeniu się rany, ponieważ zapewnia jej właściwe pH, elektrolity, białka oraz cenne przeciwciała. Wszystko to sprawia, że rana nie jest przesuszona i ma zapewnioną ochronę przed niebezpiecznymi drobnoustrojami, które mogłyby przyczynić się do poważnych komplikacji zdrowotnych. Wilgotne leczenie ran skraca czas gojenia średnio o 4 dni w porównaniu z leczeniem suchym.

  Materiałem, który doskonale sprawdza się w terapii wilgotnego leczenia ran jest półprzepuszczalna folia poliuretanowa z warstwą chłonną. To właśnie ona wpływa na wysoką skuteczność produktu TEGADERM™ + PAD marki Viscoplast. Jakie są jej właściwości?

  Cechuje się ona wysokim stopniem przylegania do powierzchni rany i chroni ją przed patogenami z zewnątrz. Utrzymuje wilgotne środowisko sprzyjające
  procesowi gojenia, jednocześnie zapewnia właściwe odparowywanie wody i przepuszcza powietrze. Bardzo istotną właściwością jest to, że opatrunek
  można łatwo i bezboleśnie usunąć, bowiem nie przykleja się on do rany i nie narusza jej powierzchni.

Edukacja-Wilgotne-D
 • Viscoplast TEGADERM™ + PAD to produkt sterylny, hipoalergiczny i wodoodporny. Stanowi on doskonałą barierę dla wirusów i bakterii, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo w procesie gojenia. Kolejna ważna cecha opatrunku to jego ogromna trwałość. Może on pozostawać na ranie nawet do 4 dni. To niezwykle istotne, zważywszy na to, że każda zmiana opatrunku, a tym samym ingerencji w ranę, jest zabiegiem potencjalnie niebezpiecznym, grożącym m.in. urazem lub zakażeniem.

  Nie można pominąć również takiego waloru produktu jak jego elastyczność. Bardzo dobrze dopasowuje się do powierzchni i jest wygodny w użytkowaniu nawet w przypadku ochrony miejsc trudno dostępnych. Dzięki temu, że jest cienki i transparentny, jest niemal niewyczuwalny w czasie noszenia i umożliwia obserwację okolic rany. TEGADERM™ + PAD można stosować zarówno jako opatrunek pierwotny, tj. bezpośrednio na ranę, jak i wtórny, na już założony opatrunek, który pozbawiony jest np. właściwości wodoodpornych.


LECZENIE WILGOTNE - KIEDY SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

 • Leczenie przy użyciu opatrunków z folią poliuretanową ma pewne ograniczenia. Doskonale nadaje się do stosowania w przypadku ran suchych, o skąpym oraz niewielkim wysięku (rana jest wilgotna lub mokra, ale wilgoć rozłożona jest równomiernie na całej powierzchni rany). Dopuszczalne jest użytkowanie tego rodzaju opatrunku w przypadku wysięku umiarkowanego (gdy rana jest wysycona płynem), natomiast odradza się stosowanie, kiedy rana charakteryzuje się obfitym wysiękiem.

  Podsumowując, wilgotne leczenie ran można prowadzić w przypadku m.in.: drobnych oparzeń i otarć, skaleczeń powierzchniowych, wkłuć, nacięć
  pooperacyjnych, a także przy słabo sączących się odleżynach, owrzodzeniach żylnych oraz przy owrzodzeniu stopy cukrzycowej.

PRODUKTY