Starannie opatruj rany - odkryj nasze plastry.
Skóra jest pierwszą linią obrony organizmu przed infekcjami. Produkty, których używasz, a także sposób ich aplikowania i usuwania, mogą mieć większy wpływ na skórę, niż mogłoby Ci się wydawać. Skóra jest dynamicznym organem, a jej uszkodzenie może negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.
Drobne skaleczenia, otarcia i oparzenia są częścią naszego codziennego życia. Mogą się zdarzyć podczas wykonywania nawet najprostszych prac domowych. Dowiedz się, jak możesz wesprzeć proces gojenia i zminimalizować dyskomfort.
Pamiętaj, że rana, nawet najmniejsza i pozornie niegroźna, zawsze oznacza przerwanie ciągłości skóry.
Opatrunek należy dobierać w zależności od wielkości rany, jej umiejscowienia na ciele oraz obfitości krwawienia. Odpowiedni plaster musi spełniać kilka cech. Powinien być dostępny w różnych rozmiarach, być elastyczny i wytrzymały, a jednocześnie delikatny dla skóry i nie powinien przywierać do rany.
Gojenie się rany, która została odpowiednio oczyszczona i zabezpieczona opatrunkiem jest łatwiejsze i wiąże się z mniejszym ryzykiem pojawienia się powikłań.
Zatamuj krwawienie, przykładając gazę lub chusteczkę do rany. Jeśli krew przesiąknie, dodaj kolejny kawałek gazy i kontynuuj ucisk. Jeśli to możliwe, umieść wyżej obszar ciała, na którym znajduje się rana.
Usuń jakiekolwiek zanieczyszczenia za pomocą wysterylizowanej pęsety i oczyść zranione miejsce wodą. Następnie ostrożnie je osusz i zabezpiecz opatrunkiem. Upewnij się, że plaster jest wystarczająco duży tak, aby opatrunek w pełni zakrywał ranę.
W pierwszej kolejności należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarza. Jeśli zauważysz, że opatrunek zaczyna przesiąkać, wydaje się zabrudzony, nie przylega już do skóry lub jest uszkodzony, zmień go na nowy. Aby usunąć plaster, chwyć jego brzeg i pociągnij równolegle do skóry. Nie ciągnij plastra bezpośrednio do góry.
Przez kilka następnych dni obserwuj okolicę rany. Jeśli zauważysz oznaki infekcji, takie jak utrzymujące się zaczerwienienie lub wysięk ropny, skontaktuj się z lekarzem.
To mit, że rana musi mieć dostęp powietrza, żeby się zagoić. Właściwy opatrunek idealnie zakrywa i chroni zranione miejsce. Ciało naturalnie najpierw tworzy skrzep, który może ulec odwodnieniu i przekształcić się w strup, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczony.
Nakładanie opatrunku na rany:
Viscoplast™ oferuje szeroki zakres produktów opatrunkowych w różnych rozmiarach i stworzonych
z różnych materiałów tak, aby zapewnić odpowiednią ochronę każdej rany. Od małych i dyskretnych plastrów, po duże opatrunki do zadań specjalnych, mamy wszystko, czego potrzebujesz.
Przezroczyste i delikatne dla skóry przylepce Viscoplast™ znajdą zastosowanie jako wsparcie przy mocowaniu gazików, drenów lub innych przyrządów medycznych.
Plastry Viscoplast™ DUO utrzymują się na skórze do 24 godzin, a ich usuwanie nie sprawia bólu. Wytrzymałe,
a zarazem łatwe do zdjęcia, doskonale spełniają swoją rolę, chroniąc drobne zadrapania i rany.
Źródła